הזנת הקוטיקולה

למרות שאת חושבת על הקוטיקולה באצבעות ידיך רק כאשר את עושה טיפול מניקור, דעי שתפקידה הוא לא “רק” להיות תלויה על העור סביב הציפורן אלא יש לה שימוש והיא צריכה את תשומת הלב שלך.

נתחיל ונאמר שהקוטיקולה הינה חלק מהעור. היא נמצאת מסביב הציפורן וגדלה על השכבה העליונה של הציפורן המתארכת שלך.
לקוטיקולה יש תפקיד. היא מהווה מחסום הגנה לשכבת המטריקס, השכבה שמתחת לציפורן, ועל מנת לחזק הגנה זו מומלץ לשמור על מספר כללים:

1. לא לגזור את הקוטיקולה כי אין סיבה מספיק טובה לכך. גזירת הקוטיקולה פותחת את הדלת לזיהום וגירוי, וכמו כן להיווצרות סדקים, נקודות לבנות ופסים לבנים.
2. אם ברצונך שציפורנייך ייראו אסתטיות יותר ניתן לדחוף את עור הקוטיקולה באמצעות דוחף עור בדומה לטיפול המניקור במכון היופי. זהו פתרון טוב יותר מאחר ועור הקוטיקולה לא אמור להיגזר. יש לשמור באופן עקבי על הזנת הקוטיקולה ושמירתה רכה מאחר וגזירתה הופכת אותה לקשה וסדוקה.
3. למרות שהקוטיקולה לא מרגישה לנו רכה כמו בשאר עור הידיים, היא מורכבת כולה מעור, וככזאת הכרחי לשמור עליה תמיד רכה ולחה. עור הקוטיקולה נוטה להתייבש, להיסדק ולהתקלף בדיוק כמו עור קשה, לכן הזנת הקוטיקולה היא חשובה.

אין זה משנה איזה ציפוי תבחרי לציפורנייך, בין אם זה לק, ג’ל, אקריל או מראה טבעי שאת מעדיפה, ציפורנייך ייראו מטופחות יותר כאשר הקוטיקולה בריאה ומטופחת. לצורך כך יש לטפח את הקוטיקולה לא פחות מהציפורניים על מנת לשמר אותה במצב אופטימלי.
טיפוח הקוטיקולה בין טיפולי המניקור במכון היופי משמר את חיוניותה לאורך זמן וכן שומר על תפקוד יעיל בשמירה מפני זיהומים וסדקים, וכמו כן ישמר גם המראה הכללי.
שימוש במשחות וקרמים להזנת הקוטיקולה מעט לא נוח במהלך היום כשאנו עובדים – מקלידים על מקלדת המחשב, כותבים או קוראים עיתון.
מזין הקוטיקולה – Cuticle Care מבית clearance מועשר בחמאת שיאה, שמן אבוקדו ושמן זרעי ענבים (ויטמין E) המעניקים הזנה והגנה ומסייעים בהחייאה של עור הקוטיקולה העדין. חומרים פעילים המעניקים הקלה מידית לקוטיקולה יבשה ומפחיתים גירוי וקילוף.

לסיכום, ככל שנדאג לטיפוח הקוטיקולה והזנת הקוטיקולה כך ייטב לה וכמובן דבר לא פחות חשוב – תראה טוב יותר.

הגדל פונט
ניגודיות